Akhisar Postası Websitesine Hoşgeldiniz.
Yazmak Zor Be Kardeşim
Coşkun ÇAĞLAR
info@akhisarpostasi.com  Yazmak kolay mı? Okuyorsunuz, gözlüyorsun, araştırıyorsun doğru olduğuna emin olunca kaleme alıyorsun, yetiyor mu tabi ki yetmiyor inanman gerekiyor ve yazdıklarının, toplumu sosyal, siyasi ve ekonomik olarak kucaklaması lazım. Yakında kaybettiğimiz yazarımız Muzaffer İzgü günde 150 sayfa kitap okuduğunu söylerdi bu ayda 4500 sayfa kitap yapar ve bunların dışında ...Haber Tarihi : 11-09-2017   Okunma Sayısı : 108  

 

Yazmak kolay mı? Okuyorsunuz, gözlüyorsun, araştırıyorsun doğru olduğuna emin olunca kaleme alıyorsun, yetiyor mu tabi ki yetmiyor inanman gerekiyor ve yazdıklarının, toplumu sosyal, siyasi ve ekonomik olarak kucaklaması lazım. Yakında kaybettiğimiz yazarımız Muzaffer İzgü günde 150 sayfa kitap okuduğunu söylerdi bu ayda 4500 sayfa kitap yapar ve bunların dışında Gazete Dergilerde söz konusu. Benim aylık okuma kapasitem yaklaşık 1000 ile 1500 sayfa, demek ki eksiğim çok. Eksiği tamamlamak zorundayım yoksa yazarak topluma bi şey veremem. Bu çalışma, sıvanması gereken bir duvarın harcı gibidir, kum gerekir, azda olsa çimento ve kireç bunlar olmadan duvar sıvası yapamazsınız. Bunun için topluma yazarak vereceğiniz bi şeyler varsa kendinizi donatmanız gerekir.

Okumakta zor, zaman ayırman gerekecek, irdelemek gerekecek, kendini geliştirip değiştirmek gerekecek en önemlisi okumanın gerekli olduğunun bilincine varmak gerekecek. Zor be kardeşim, yazmakta okumakta; en iyisi alın yazısı değip her şeyi kabullenelim. CHP gibi yapalım, düğünlere gidelim, cenazelere, köy hayırlarına bi de lokma döktürelim.

CHP'nin bugüne kadar yaptığı eylemlerin içersinde takdir edilecek ( beğenme ) Anayasa oylamasındaki Hayır çalışması, Adalet yürüyüşü ve Adalet kurultayıdır. Bu eylemler sonrasında hemen kendilerini toparladılar; biz sola mı kayıyoruz? İçlerinde yaklaşık ½ sağ oy var elden gidebilir? CHP kurulduğundan buyana sola yüzünü dönmemiştir şimdimi dönecek? ( Köy Enstitüleri eğitimde bi proje idi onu da taşıyamadılar, zaten köy enstitülerin kapanmasıyla Cumhuriyet ömrünü tamamlamış oldu. )

2017- 2018 Adli yılın açılışında Kemal Kılıçdaroğlu ön sıralarda yerini almıştı; anlamak mümkün değil hem Adalet yok diye yürüyüş ve kurultay yapacaksın hem de Adli açılışın en önünde oturacaksın. Yazık CHP ye umut bağlayan seçmenlere? Bunu anlamak için yukarıda bahsettiğim binlerce sayfa kitap okumaya gerek yok üç parmak başını yukarıya kaldır görürsün RTE Sarayını, uçanı ve yetkilerini seçimle bırakmayacağını anlamanız lazım. Bundan sonra Anayasa referandum da oynanan oyunlar her seçimde tekrarlanacak. Bir mücadele verecekseniz tüm bunları göze alıp mücadelenizi verin. Size bir müjdemde var RTE Marmaris Okluk Koyu'nda yazlık 300 odalık yen bir Saray daha yaptırıyor; çevre duvarları Çin setti gibi 4 metre yükseklikte, sarayın sadece Klima sözleşmesi 3 milyon lira. Resmi açıklamalara göre, proje bedeli 1 milyar 370 milyon lira olarak açıklanmasına karşın Mimar Odaları'nca en az dört buçuk milyar liraya mal olduğu belirtilen Beştepe'deki saray gibi Yazlık saray'ın maliyeti de şimdiden merak konusu oldu. HAYIRLISI OLSUN.

Yazıyla İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Yazarın Diğer Yazıları