Akhisar Postası Websitesine Hoşgeldiniz.
Akhisar’daki Taksilere kamera ve buton takılacak

Büyükşehir  Taksici Esnafından Kooperatifleşmelerini istedi! Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Doğan, Büyükşehir Belediyesi’nin taksici esnafının kooperatifleşme talebini değerlendirmek üzere, bugün Akhisar’daki 83 taksici esnafın temsilcileriyle bir toplantı yaptı. Oda binasında bir grup taksici esnafı ile yapılan ...


Haber Tarihi : 12-09-2017   Okunma Sayısı : 37  

Büyükşehir  Taksici Esnafından Kooperatifleşmelerini istedi!

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Doğan, Büyükşehir Belediyesi’nin taksici esnafının kooperatifleşme talebini değerlendirmek üzere, bugün Akhisar’daki 83 taksici esnafın temsilcileriyle bir toplantı yaptı.

Oda binasında bir grup taksici esnafı ile yapılan toplantıda Başkan Halil İbrahim Doğan, Büyükşehir Belediyesi’nin talebini bildirerek, bu konudaki görüşlerini istedi. Taksici esnafının odadan taleplerinin de konu edildiği toplantıda, “Duraklara özel araçların sürücüleri  tarafından yapılan parkların’’ sıkıntısı gündeme geldi. Başkan Doğan, Büyükşehir’in Akhisar sokak ve caddelerinde alt yapı ile üst yapı çalışması yaptığını, bu çalışmaların tamamlanmasından sonra, taksi durakları için de yeni düzenlemeler yapılacağını belirtti. Taksici esnafının 40-50 yıllık taksi duraklarına haklı olarak sahip çıktığına vurgu yapan Doğan, “Taksi duraklarından odaya gelen her talebi karşıladık. Ne istedilerse yaptık’’ dedi.

 

Doğan, taksi sürücülerinin güvenliği için Büyükşehir Belediyesi’nin her takside kamera veya buton bulundurulması konusunda önerisinin olduğunu, taksi esnafına iletti ve bu konuda görüşlerini sordu.   Taksici esnafı buna olumlu baktığını ve kamera ile buton takılması konusunda Şoförler Odası’na olumlu yanıt verdi. Başkan Doğan bu konuda alım yapılması için şirketlerle görüşme yapılacağını söyledi. Bu toplantıda tam görüş belirtemeyen taksici esnafı, Başkan Doğan’dan Kooperatifleşme konusunda bir metin hazırlanarak, taksici esnafının kabul edip etmediğini belge üzerindeki yere imza atarak, imzalı belgenin odaya teslim edilmesini talep ettiler ve bu konuda karar kılarak binadan ayrıldılar.    

 

Başkan Doğan, Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesinin talep ettiği, kooperatifleşme konusu ile güvenlik için taksilere kamera ve buton takılmasını, önümüzdeki günlerde yazılı olarak bilgi ve görüşlerini aktaracaklarını ifade etti.      


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler