Akhisar Postası Websitesine Hoşgeldiniz.
Akhisar Ticaret Odası'na 4. Aday Çıktı! Erdayıoğlu 'Bıraktığım yerden devam edeceğim'

Akhisar Ticaret Odası Başkanlık koltuğuna 4. aday çıktı. Akhisar Ticaret Odası Eski Başkanlarından Mehmet Erdayıoğlu bugün başkanlığını resmen açıkladı.  İşyerinde basın toplantısı yaparak adaylığını açıklayan Erdayıoğlu,  geçmişte yaptığı icraatlarını anlatıp, "Bugünkü yönetim Akhisar ticaretine katkı yapamadığı için, yeniden ...


Haber Tarihi : 08-09-2017   Okunma Sayısı : 68  

Akhisar Ticaret Odası Başkanlık koltuğuna 4. aday çıktı. Akhisar Ticaret Odası Eski Başkanlarından Mehmet Erdayıoğlu bugün başkanlığını resmen açıkladı. 

İşyerinde basın toplantısı yaparak adaylığını açıklayan Erdayıoğlu,  geçmişte yaptığı icraatlarını anlatıp, "Bugünkü yönetim Akhisar ticaretine katkı yapamadığı için, yeniden birliği sağlamak için aday oluyorum'' dedi. 

Akhisar Ticaret Odası'na 3 dönem başkanlık yapan, Akhisar Sarraflar ve  Kuyumcular Derneği Başkanı olan ve TOBB Türkiye Kuyumculuk Sanayi Sektör Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Erdayıoğlu, Akhisar Domat ve Akhisar uslu zeytinlerinin coğrafi işaretlerini Türk Patent Başkanlığından aldıklarını söyledi. Dayıoğlu, şuanki oda yönetiminin Türk Patentte hazır olarak bekleyen uslu zeytinyağı, domat zeytinyağı Akhisar Köftesi ve Akhisar Gemlik zeytinlerinin coğrafi işaretlerini Türk Patent Enstitüsünün yönetiminde olmasına rağmen Başkan Abdurrahim Yılmaz tarafından alınamadığını ileri sürdü.

 

Mevcut yönetimin iftar yemeklerini de eleştiren Erdayıoğlu, "Üye sayımız 2 bin kişi, iftar yemeğine gelen 200 kişiyi geçmemiştir. Halbu ki, her yıl iftar yemeği verilene kadar yiyecek torbası yapılıp ihtiyaç sahiplerine verilseydi, bin kişiye değil de 2 bin kişiye verilseydi. Ve bu da ihtiyaç sahiplerinin evlerine dağıtılsaydı'' dedi.

 

Odanın 1 milyon TL verip kampanya başlatıp 3 milyon TL'yi bulamadığını hatırlatan Erdayıoğlu, "Neee yazık ki, bacasız fabrika dediğimiz üniversite, halen Akhisar'a kazandıralamadı. 10 yıl önce biz 900 bin TL'yi 4 ayda toplayarak, Akhisar Kirazoğlu Develet Hastanesi'ne vermiştik. Demek ki, çalıştığınızda bir şeyler yapıyorsunuz'' eleştiri yöneltti.

 

OSB'nin büyümesi için  neden çalışmalar yapılamamıştır? sorusunu yönelterek açıklamasını sürdüren Dayıoğlu, Akhisar için organizenin büyümesi ve istihdamın artması çok önemli olduğunu ifade etti. Bunun alt yapı çalışmasını daha önce kendilerinin yaptığını ve ilerleme kaydettiklerini belirten Erdayıoğlu açıklamasını, "Manisa ve İzmir'e otbüslerle Akhisar'dan işçi taşınmaktadır. Halbu ki, bir an önce OSB'nin büyümesi için çalışması gereken odamız, bu konuda hiç bir şey yapmamıştır'' diyerek sürdürdü. Akhisar Ticaret Odası'nın 10 milyon TL maliyetli otel ve çarşı işine 2.5 milyon TL ile girmesi gerekli miydi? sorusuyla eleştiri getiren Erdayıoğlu, "Ankara dahil hiç bir yerde odaların oteli yoktur. Bunlar odaların görevi değildir. Odamızın, üyelerinin çıkarları ve Akhisar'ın kalkınması için çalışması gerekmektedir. 4 yıl öncesi göreve gelen yönetim vaatlerinin hiç birini yapamamıştır. 50 projemiz var diyerek  görevi üstlenmiş ve bu projelerden birini dahi uygulamaya koyamamışlardır. Peki bunlara nasıl inancağız. Ben ticaret yapıyorum. Vereceğin sözün arkasında durmayı öğrendim. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatır. Gruplarındaki aday arkadaşlarımızla hizmet vermek için adayız'' diyerek resmen bu yarışın içinde olduklarını açıkladı.   Arif Arı


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler