Akhisar Postası Websitesine Hoşgeldiniz.
Hasat edilen bağlarda,  Mildiyö Hastalığı tehlikesi 

Akhisar Merkez, Beyoba,  Sazoba,  Akselendi, Moralılar, Pınarcık, Sarıçalı Mahallelerindeki bağ alanlarında, üzüm hasadı sürüyor.     Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, İlçe Jandarma Komutanı, Jandarma Binbaşı Mete Demir, Ziraat Odası ve Tarım ...


Haber Tarihi : 25-08-2017   Okunma Sayısı : 60  

Akhisar Merkez, Beyoba,  Sazoba,  Akselendi, Moralılar, Pınarcık, Sarıçalı Mahallelerindeki bağ alanlarında, üzüm hasadı sürüyor.

    Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, İlçe Jandarma Komutanı, Jandarma Binbaşı Mete Demir, Ziraat Odası ve Tarım Müdürlüğü Teknik Personelleri ile birlikte hasat yapan bağ üreticilerini ziyaret edip bir yıllık emeklerinin karşılığını almalarının mutluluğunu birlikte paylaştılar.

     Kılıç ve Akbuğa Bölge üreticilerinin ve işçilerinin sorunlarını da dinlediler. Çözüm yollarını birlikte bulmaya çalıştılar.

     Kılıç ve Akbuğa ekibi, Beyoba’ da İzzet KESKİN ve Niyazi BELEK’ e, Sazoba’ da Mustafa TUĞLACI’ ya ve Akselendi Mahallesinde Ömer KINDIR’ a ait bağlar ve sergi yerlerini ziyaret ettiler. Üreticilerle yapılan birebir görüşmelerde mutlu bir hasat yaşadıklarını, iklimsel yönden sorunlu bir yıl yaşanmasına karşın, gerek teknik personelin yardımları gerekse anında ve yerinde müdahele edilerek mesaj ile birebir uyarılar sayesinde kaliteli ve bol mahsul elde ettiklerini ifade ettiler.

     Ayrıca hasatla birlikte alınan numunelerde yapılan tahlillerin sonucunun çok iyi olduğu, ilaç kalıntısı olmayan kaliteli ve sağlıklı üzüm yetiştirildiği Tarım Müdürlüğü yetkililerince bildirildi.

     Hasat edilen bağlarda, son günlerde yağan yağışlardan sonra Mildiyö Hastalığının tekrar tehlike oluşturduğu, hasat edilen bağların hasadı bittikten sonra mutlaka ilaçlanması gerektiği vurgulandı.

     Üreticilerimizin emeğinin karşılığını alabilmeleri için kurutulan üzümlerde iyi bir fiyat  politikası  izlenilmesi dilekleri üreticilerimiz tarafından  özellikle dile getirildi.

     


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler