Akhisar Postası Websitesine Hoşgeldiniz.
Antalya Pazarcılar Odası, Çarşamba Pazarı'nın Soğutma Sistemini İnceledi 

Antalya Pazarcılar Oda Başkanı İsmail Öz, Akhisar Belediyesi ve Pazarcılar Odası ile ortaklaşa yaptırılan ve Türkiye'de bir ilk örnek teşkil eden serinletme sistemli pazar yerini incelemek için Akhisar'a geldi.   Akhisar Pazarcılar Odasını ziyaret eden Antalya Pazarcılar Oda Başkanı İsmail Öz ve Antalya Pazaryerleri Kooperatif Başkanı Sinan Aykaç'ı, ...


Haber Tarihi : 09-08-2017   Okunma Sayısı : 75  

Antalya Pazarcılar Oda Başkanı İsmail Öz, Akhisar Belediyesi ve Pazarcılar Odası ile ortaklaşa yaptırılan ve Türkiye'de bir ilk örnek teşkil eden serinletme sistemli pazar yerini incelemek için Akhisar'a geldi.

 

Akhisar Pazarcılar Odasını ziyaret eden Antalya Pazarcılar Oda Başkanı İsmail Öz ve Antalya Pazaryerleri Kooperatif Başkanı Sinan Aykaç'ı, Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, başkan vekili Önay Anayol karşıladı.

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, “ Antalya Pazarcılar Odası başkanımız İsmail Öz ve Antalya Pazaryerleri Kooperatif Başkanı Sinan Aykaç ziyaret ve soğutma sistemini incelemek amaçlı Akhisar'a geldiler.  Tecrübeli bir oda başkanımız. Akhisarspor ile  kardeş olan Antalyaspor’a da buradan selam ve saygılarımızı sunuyoruz. Antalya Pazarcılar Odası başkanımız bugün buraya, açılışını geçtiğimiz hafta yaptığımız,  pazarcı esnafının daha serin bir ortamda çalışmaları, pazara gelen müşterilerin serin ortamda alışverişlerini yapmalarına olanak sağlayan yağmurlama sistemi ile serinletme sistemini incelemeye geldiler'' dedi. 

Antalya Pazarcılar Odası başkanı İsmail Öz; “Öncelikle başkanıma teşekkür ediyorum bizi onura etti. Halkı, esnafı düşünerek yapılan iyi bir uygulama. Çünkü pazarcının en büyük sıkıntısı sıcak havalarda iş yapmaktır. Nemli havadır. Bugün geldim gördüm, Pazar içerisinde güzel ortam olmuş ortam yaratılmış. Hem alışverişte hem de esnafın malının bozulmamasıdır. Bizim Antalya’da sabah açılan tezgahların bir çoğu akşam saat 4-5’e kadar özellikle yeşillikler soluyor. Kullanılmaz hale geliyor. Böyle bir sistem bizlere lazım pazarcıya lazım olan sistem. Başkanıma ve Belediye Başkanına tekrardan teşekkür ediyorum” sözleriyle projeye destek verdi. (Fotoğraf: Kenan Molla)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler