Akhisar Postası Websitesine Hoşgeldiniz.
CHP Manisa'da Tarım mitingi yapacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Halil Tokul kentte tarım mitingi yapacaklarını söyledi Şehzadeler İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Halil Tokul, tarım sorunlarının genel anlamda Türkiye’nin kanayan yarası haline geldiğini belirtti.   Türkiye’nin üretim alanında Dünya sıralamasında önemli ...


Haber Tarihi : 14-09-2017   Okunma Sayısı : 64  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Halil Tokul kentte tarım mitingi yapacaklarını söyledi Şehzadeler İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Halil Tokul, tarım sorunlarının genel anlamda Türkiye’nin kanayan yarası haline geldiğini belirtti.

 

Türkiye’nin üretim alanında Dünya sıralamasında önemli bir yer tutan ürünlerinde ithalatçı konuma düştüğünü belirten Tokul şöyle konuştu: 'Ziraat odaları ve üretici birliklerin yeterli çalışma yapmadığını görüyoruz. Özellikle rekolte ve taban fiyatın açıklanması konusu bu sene 15 gün gibi gecikmeli açıklandı. Bunun nedenlerini sorgulamak durumundayız. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Manisa'da açıkladığı rekolte ve taban fiyatı toplantısı sırasında ziraat odaları doğruları söyleyerek salonu terk etmeleri ve protesto etmelerini gerekirdi. Çünkü ziraat odaları ve üretici birlikleri üretici ile iç içe olması gereken, üreticinin haklarını koruması gereken, kurumlardır. CHP olarak önümüzdeki günlerde Manisa'da tarım mitingi yapacağız. Şimdiden çalışmasına başladık.


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler